Страви із м’яса в казахській кухні

Страви із м’яса в казахській кухні

Сучасна казахська кухня включає не лише традиційні казахські блюда, але і блюда, що любляться, узбецькою, уйгурской, російською, татарською, корейською і інших кухонь. Саме тому в сучасній казахській кулінарії при збереженні чисто національних рис неважко відмітити інтернаціональні риски.

Багато в чому змінився набір продуктів, з яких сьогодні готується їжа.

Якщо за багатовікову історію казахський народ накопив величезний досвід обробки і приготування м'ясної і кисломолочної продукції, то сучасне життя поповнило цей асортимент блюдами з овочів, фруктів, риби, морських продуктів, печеними, борошняними виробами і солодощами.

І все-таки найбільш популярним продуктом в казахській національній кухні було і залишається м'ясо.

М'ясо - основа більшості блюд, саме м'ясні продукти прикрашають будь-який дастархан, по великій кількості м'ясних блюд судять про багатство і різноманітність святкового столу.

Здавна казахська кулінарія відрізнялася своєрідною технологією. Особливість життєвого устрою казахського народу наклала відбиток на способи приготування їжі. У традиційній казахській кухні перевага завжди віддавалася вариву. Саме цей процес дозволяє отримувати м'які і ніжні смакові відтінки м'яса, додає йому соковитість і аромат.

Велике місце відводилося заготівці і тривалому зберіганню продуктів. Під час забою худоби частину м'яса заготовлювали про запас, для чого його солили, в'ялили, інколи коптили, делікатесні вироби готували в основному з кінського м'яса - казы, шужук, тиснув, жая, карта і ін.

Широко використовувалися молоко і молочні продукти

Перевага віддавалася кисломолочній продукції, оскільки її простіше і легко було зберігати в умовах кочового життя.

Хліб найчастіше випікався у вигляді коржиків, з печених виробів найбільшою популярністю користувалися і користуються баурсаки.

З напоїв завжди улюбленими були кумис, шубат і айран, особливе місце займав чай.

Древнє посудне начиння робилося з шкіри, дерева, кераміки, в кожній сім'ї був чавунний казан, де готувалася їжа. Чай кип'ятили в чавунних глеках, пізніше - в самоварах.

Беспармак (бешпармак)

Бесбармак - в перекладі означає 5 пальців. Адже якщо південноазіатські народи їдять паличками, то середньоазіатські споконвіків їли пальцями. До цих пір під час національних обрядів пов'язаних з їдою узбеки, казахи, киргизи і таджики стараються є руками

Це блюдо готують з баранини, конини і яловичини. Підготовлені і промиті шматки м'яса опускають в казан або каструлю з холодною водою, доводять до кипіння, збавляють вогонь, знімають піну і при слабкому кипінні продовжують варити до готовності.

За 30-40 хвилин до закінчення варива в бульйон додають сіль за смаком, лавровий аркуш, голівку цибулі, чорний перець горошком.

Замісити тісто, дають йому постояти 30-40 хвилин, потім розкочують качалкою в пласт завтовшки 1-1,5 мм і нарізують квадратиками по 7-8 див. За півгодини до закінчення варива м'яса в бульйон можна опустити очищену картоплю, зварити її до готовності і разом з м'ясом перекласти в закритий посуд. У окремий посуд укладають нарізаний кільцями лук, сіль, перець, пряну зелень, заливають знятим з гарячого бульйону жиром, щільно закривають кришкою і томіти. У киплячий бульйон опускають нарізане квадратиками тісто і

1 2 3 4

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні