Традиції та побут британців

План

Національні традиції британців

Етикет

Кухня

Свята та вихідні у Великій Британії

Дозвілля британців

Національні традиції британців

Англійці дотримуються своїх традицій, деякі з яких стали частиною повсякденного життя, а інші перетворилися на театральні видовища.

У 1605 р. Гай Фокс, що очолив "порохову змову", спробував висадити будівлю парламенту. З тих пір 5 листопада кожного року варта, одягнена в старовинні костюми, з ліхтарями і алебардами, обшукує підвали і закутки палацу, хоча наперед відомо, що ніяких бочок з порохом там немає.

Якщо засідання палати общин закінчується пізно вночі, то і зараз під зведеннями палацу можна почути вигук: "Хто йде додому?". У давнину темні лондонські вулиці не були безпечні, і парламентарії вважали за краще повертатися додому, зібравшись великою компанією. Нині будівля Вестмінстерського палацу і оточуючі його вулиці залиті електричним світлом, а членів парламенту чекають біля під’їзду автомашини. Але традиція зберігається.

У навчальних закладах і установах англійці люблять сидіти на столах. Часто можна бачити вчителя, що сидить на шкільному столі і пояснює учням урок.  

Етикет

В Англії велике значення надається манерам під час харчування. Руки слід тримати на колінах, а не на столі. Столові прибори не знімаються з тарілок, оскільки підставки для ножів в Англії не вживають. Ніж повинен весь час знаходитися в правій руці, виделка – в лівій. Кінці виделки слід обертати до тарілки. Різні овочі подаються одночасно з м’ясними стравами, тому слід покласти на виделку маленький шматочок м’яса і ножем набрати на нього овочів. Шматочок м’яса повинен підтримувати овочі на увігнутій стороні зубів виделки. Наколювання на виделку хоч би однієї горошини свідчить про погане виховання.

За столом не дозволяється проводити приватні розмови

Всі повинні слухати того, хто говорить. Не слід цілувати руки або публічно робити комплімент: "Яке у вас плаття!" або "Як чудовий цей торт!" – це розцінюється як велика неделікатність.

Часто говорять про ввічливість англійців.  Дійсно, скрізь Вам посміхатимуться, в магазинах, кафе, вокзалах, у готелі Ви чутимете неодмінне "спасибі", "будь ласка". Можливо, жителі Британських островів і здаються трохи холоднуватими в спілкуванні, але це дуже гостинна країна, яка уміло і любовно зберігає свою культуру і традиції, приваблюючи до себе тисячі туристів з Нового і Старого Світу.  

Кухня

У кулінарії англійці так само прихильні до традицій, як і до багато чого іншого. На сніданок англійці віддають перевагу вівсяній каші і кукурудзяним пластівцям. Закінчується сніданок чаєм і підрум’яненим тостом з апельсиновим джемом. Ланч, або другий сніданок, починається в 13. 30, в 17. 00 – чай або легкий обід і в 19. 00 – вечеря.

Популярні різноманітні закуски і бутерброди. З перших страв поширені супи-пюре і бульйони, але подають їх рідко.

У раціоні харчування англійців багато м’яса. Його запікають цілком з кров’ю або розрізають на стейки і зажарюють. До м’яса подають підливку, запечені овочі (звичайно картопля) і пікулі.

У англійській національній кухні немало традиційних страв. Широко відомі пудинги, які подають до м’яса і на десерт, піджарки, картопляні запіканки з яловичим, баранячим фаршем і рибою. На Різдво готують різдвяний пудинг, на Паску – хрестові булочки, до дня Гая Фокса

1 2 3 4 5 6

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні