UML - мова графічного опису для об'єктного моделювання

UML — мова графічного опису для об'єктного моделювання в області розробки програмного забезпечення. UML є мовою широкого профілю, це відкритий стандарт, що використовує графічні позначення для створення абстрактної моделі системи, званою моделлю UML. UML був створений для визначення, візуалізації, проектування і документування в основному програмних систем.

Використання UML не обмежується моделюванням програмного забезпечення. Його також використовують для моделювання бізнес-процесів, системного проектування і відображення організаційних структур.

UML дозволяє розробникам ПО досягти угоди в графічних позначеннях для представлення загальних понять (таких як клас, компонент, узагальнення (generalization), об'єднання (aggregation) і поведінка) і більше концентруватися на проектуванні і архітектурі.

Історія 

У 1994 році Граді Буч і Джеймс Рамбо, що працювали в компанії Rational Software, об'єднали свої зусилля для створення нової мови об'єктно-орієнтованого моделювання. За основу мови ними були узяті методи моделювання, розроблені Бучем (Booch) і (Object Modeling Technique — OMT). OMT аналіз, а Booch — на проектування програмних систем. У жовтні 1995 року була випущена попередня версія 0. 8 уніфікованого методу (англ. Unified Method). Осенью 1995 років до компанії Rational приєднався Айвар Якобсон, автор методу Object-oriented Software Engineering — OOSE. OOSE чудові можливості для специфікації бізнес-процесів і аналізу вимог за допомогою сценаріїв використання. OOSE був також інтегрований в уніфікований метод.

На цьому етапі основна роль в організації процесу розробки UML перейшла до консорціуму OMG (Object Management Group). Група розробників в OMG, в яку також входили Буч, Рамбо і Якобсон, випустила специфікації UML версій 0. 9 і 0

91 в червні і жовтні 1996 року.  

На хвилі зростаючого інтересу до UML до розробки нових версій мови в рамках консорціуму UML Partners приєдналися такі компанії ??? Digital Equipment Corporation, Hewlett-packard, i-logix, Intellicorp, IBM, ICON Computing, MCI Systemhouse, Microsoft, Oracle Corporation, Rational Software, Texas Instruments ? Unisys. Результатом спільної роботи стала специфікація UML 1. 0, що вийшла в січні 1997 року. У листопаді того ж року за нею послідувала версія 1. 1, що містила поліпшення нотації, а також деякі розширення семантики.

Подальші релізи UML включали версії 1. 3, 1. 4 і 1. 5, опубліковані, відповідно в червні 1999, вересні 2001 і березні 2003 року.

Формальна специфікація останньої версії UML 2. 0 опублікована в серпні 2005 року. Семантика мови була значно уточнена і розширена для підтримки методології Model Driven Development — MDD (англ. ).

UML 1. 4. 2 прийнятий як міжнародний стандарт Iso/iec 19501:2005.

Переваги UML

* UML об'єктно-орієнтований, внаслідок чого методи опису результатів аналізу і проектування семантично близькі до методів програмування на сучасних ОО-языках;

 * UML дозволяє описати систему практично зі всіх можливих точок зору і різні аспекти поведінки системи;

 * Діаграми UML порівняно прості для читання після досить швидкого ознайомлення з його синтаксисом;

 * UML розширюваний і дозволяє вводити власні текстові і графічні стереотипи, що дозволяє застосовувати не лише у сфері програмної інженерії;

 * UML набув широкого поширення і динамічно розвивається.

 Критика 

Не

1 2 3

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні