Угорщина від тоталітаризму до демократії

План

1. Соціалістична революція 1919 року в Угорщині. 3

2. Угорщина у міжнародних відносинах. 7

3. Національна революція в Угорщині 9

Використані джерела. 14


1. Соціалістична революція 1919 року в Угорщині.

Освіта Угорської Радянської Республіки

Соціалістична революція 1919 року в Угорщині. Освіта Угорської Радянської Республіки

1. Дуже бурхливо відгукнулася на виникнення Радянської влади в Росії Угорщина. Перша половина 1918 пройшла в обстановці безперервних страйків і демонстрацій, гаслом яких було "іти за прикладом росіян".

Військова поразка сприяло виникнення революційної ситуації. Армії не стало. Поліція була паралізована озброєними солдатами, які повернулися з позицій чи з полону (особливо з Росії після Брестського миру). Створений ними Раду солдатських депутатів зайняв тверду соціалістичну позицію, став військовим центром революції.

Грандіозна загальний страйк 31 жовтня 1918 переросла у революцію, на першому етапі - буржуазно-демократичну. Найбільш суттєвим результатом цієї революції було повалення австрійської монархії. Конституція 1867 була ліквідована. Уряд, який прийшов до влади 31 жовтня 1918, було складено з опозиційних по відношенню до старого режиму елементів. Його очолив граф Кароль. Кілька міністерських постів було надано соціал-демократам. Проте воно залишалося буржуазним урядом.

Боротьбу за перетворення буржуазно-демократичної революції в соціалістичну очолила Комуністична партія Угорщини. Вона утворилася вже після революції, у листопаді, але дуже швидко завоювала на свій бік робітників і селян. Під її керівництвом ^ виявилися робітники, селяни і солдатські Поради. Вона очолила рух за встановлення робітничого контролю над виробництвом

До березня 1919 комуністична партія стала вирішальною силою в країні. На її боці знаходилося переважна більшість робітників і солдатів. Були створені об'єктивні умови для соціалістичної революції.

У цей момент уповноважений Антанти (країн-переможниць) французький полковник Віке пред'явив ультиматум уряду Кароль. Нота Викса містила в собі вимогу відділення від Угорщини областей, населених національними меншинами, вільного пропуску військ Антанти (тобто окупації) і т. д. Чинити опір цій вимозі уряд Угорщини не могло. Воно вже не мало армії, а та, що ще залишалася, покидала позиції на демаркаційної лінії.

Грабунок загрозою збройного повстання і окупації в обстановці політичного і господарського розвалу, лідери угорської соціал-демократії прийняли, не без серйозних коливань, рішення про створення єдиного соціалістичного уряду, заснованого на блоці соціал-демократів і комуністів.

Угода між партіями відбулося в будапештській пересильної в'язниці, де перебували в ув'язненні керівники компартії та її голова Бела Кун.

Було вирішено, що обидві партії об'єднаються на основі платформи, яку запропонував Бела Кун. Партія негайно бере в руки політичну владу і проголошує в Угорщині диктатури пролетаріату. Буржуазія буде роззброєна, її державний апарат ліквідовано. Буде негайно створена Червона Армія. Радянський уряд вступить в братський союз з урядом Радянської Росії.

Уряд Кароль вийшла у відставку. 21 березня 1919 його місце зайняв Революційний урядовий Рада Угорської Радянської Республіки. Соціалістична революція відбулася.

У промові при закритті VUI з'їзду РКП В. І. Ленін говорив про угорських події: "Ми дізнаємося за сьогоднішніми повідомленнями, що. . . буржуазно-угодовська уряд (Угорщини - прим. Наше. - 3. 4. ) Сама подала у відставку, саме увійшло в переговори з комуністами, угорськими товаришами, що перебували у

1 2 3 4 5 6

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні