Українсько-французькі відносини

План

Хроніка політичних взаємовідносин

Торговельно-економічне співробітництво

Військове та військово-технічне співробітництво

Гуманітарне співробітництво

Інституційне співробітництво

Співробітництво в інших галузях

Францiя визнала незалежність України 27 грудня 1991 року.

 Дипломатичні відносини мiж двома країнами були встановлені 24 січня 1992 року.

 В Парижі i Києві діють посольства України та Франції.

 Посольство України працює в Парижі з 1993 р. Першим дипломатичним представником України у Франції був повірений у справах України О. С. Сліпченко (1991-1992); потім послами України у Франції були Ю. М. Кочубей (1993-1997 рр. ) та А. М. Зленко (1997-2000 рр. ). Зараз обов'язки тимчасового повіреного у справах України у Франції виконує В. А. Йохна.

 Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Філіп де Сюремен вручив Вірчі Грамоти Президенту України Л. Д. Кучмі 20 червня ц. р.

 

Хроніка політичних взаємовідносин

 Перший візит міністра закордонних справ Франції до України відбувся 23-24 січня 1992 року. Міністр Р. Дюма був прийнятий Президентом України, провів переговори з міністром закордонних справ, зустрічався з головою Комісії у закордонних справах Верховної Ради України. Сторони підписали Протокол про встановлення дипломатичних відносин.

 Діалог на вищому рівні між незалежною Україною і Францією було започатковано 16-17 червня 1992 року офіційним візитом Президента України Л. М. Кравчука до Франції, під час якого був підписаний міждержавний Договір про взаєморозуміння та співробітництво (ратифікований Верховною Радою України 17. 09. 1992 року, Національними Зборами Франції - 14. 02. 1996 року; набрав чинності 19. 01. 1997 року. )

З 1992 року почався процес формування договірно-правової основи двосторонніх відносин. Між двома країнами підписано 39 двосторонніх документів, 27 з яких - про співробітництво в економічній, науково-технiчнiй, культурній та військовій галузях.

 У 1993-1996 роках розвивалися переважно міжміністерські контакти, водночас активно поповнювалася договірно-правова база відносин.

 Помітною політичною подією у двосторонніх відносинах наших країн стала зустріч Президента України Л. Д. Кучми з Президентом Франції Ж. Шираком, яка відбулася 20 квітня 1996 року в Москві в рамках наради глав держав та урядів "Великої сімки" з питань ядерної безпеки. Під час розмови було обговорене широке коло питань міжнародного співробітництва і двосторонніх відносин. Особливу увагу було приділено проблемі розширення НАТО на Схід.

 Важливе значення для поглиблення наших відносин у політичній сфері має поступове налагодження регулярних контактів мiж парламентами двох країн на різних рівнях.

 24-25 квітня 1996 р. відбувся перший після проголошення незалежності України візит до Франції офіційної делегації Верховної Ради на чолі з Головою Верховної Ради О. О. Морозом.

 12 липня 1996 р. в Парижі відбулися політичні консультації між зовнішньополітичними відомствами двох країн. Українську делегацію очолював заступник міністра К. І. Грищенко. Були проведені переговори з генеральним секретарем МЗС Франції Б. Дюфурком, дипломатичним радником президента Франції Ж. -Д. Левіттом, іншими офіційними особами.

 Якісні зрушення у двосторонніх відносинах відбулися в 1997 році. Головною подією став офіційний візит до Франції Президента України Л. Д. Кучми 30-31 січня 1997 року, в рамках якого відбулися переговори з Президентом Франції Ж. Шираком, міністром закордонних справ Е. де Шареттом, міністром-делегатом зовнішніх економічних зв'язків І. Галланом, а також Головою Національних Зборів Ф. Сегеном, головою Комісії Національних Зборів у закордонних справах В. Жіскар д'Естеном, головою асоціації підприємств ВПК "Франс-конверсія" Е. Бланом, керівниками банків "Паріба" і "Креді комерсьяль де Франс".

 З метою виконання домовленостей, досягнутих під час візиту, продовжуються контакти на вищому

1 2 3 4 5 6 7