Види та класи зварювання
Види та класи зварювання
В нашій країні використовуються дуже багато видів зварки: автоматична зварка під флюсом, електрошлакова зварка, газова зварка, світлова зварка, термічна зварка, контактна зварка, дифузійна зварка, газопресозварка і багато інших види.
Для виготовлення металічних грат використовується ручна електродугова зварка.
Зваркою називається нероз’ємне з’єднання двох або більше деталей, за допомогою електричного струму присадного матеріалу (електрод).
Електрозварювання – це вид зварки, що веде в нашій промисловості. Першим хто застосував зварювання для зварки металу був російський винахідник Н. Н. Бенардос. Протягом багатьох десятиріч зварку поліпшували і удосконалювали, поки нарешті вона міцно не увійшла до нашої промисловості. Для виготовлення металічних грат потрібно узяти кут 40х40, розмітити і відрізати на відрізному верстаті або болгаркою по розмірах: Після відрізки зняти напилком все заусениці і зачистити місця зварки до металевого блиску щіткою для металу.
Після обробки кута потрібно зібрати рамку грат по її розмірах. Обов'язково після збірки потрібно перевірити відповідність розмірів по сторонах і діагоналям, це можна зробити за допомогою косинця і лінійки (метра, рулетки).
Якщо всі розміри співпадають, то деталі потрібно прихопити зваркою.
Після збірки треба проварити всі деталі і провести контроль якості зварних з’єднань, візуально, в нього входять такі показники як: ширина, висота і шороховатість (чашуйчатість шва. Так – же в з’єднаннях не повинно бути ніяких дефектів: підрізи, тріщини, шлакові включення і т. д. )
Електричний струм для зварки грат виробляється зварювальним трансформатором, який служить для перетворення високої напруги ел
В нашому випадку використовується трансформатор типу СТ-34.
Первинна і повторна (знижуюча) обмотки, які розташовуються на магнітопроводі, (сердечник) виготовленому з великої кількості пластин (0,5мм) трансформаторної сталі, стягнутих між собою шпильками.
Дросель (регулятор), складається з магнітопровода набраного з листів трансформаторної сталі на якому розташовані витки мідного або алюмінієвого дротів розрахованого на проходження зварювального струму максимальної величини. Також на магнітопроводі є жвава частина, яку можна переміщати за допомогою гвинта, що обертається рукояткою. Величину зварювального струму регулюють зміною повітряного зазора між жвавою і не жвавою частинами магнітопровода.
Окрім трансформатора для зварки металу вимагається присадний матеріал в нашому випадку ми використовуємо плавкі електроди марки МР 3, призначені для ручної дуговій ел. зварки, сталей з низьким вмістом вуглецю у всіх просторових положеннях.
Електроди складаються з металевого стрижня, призначеного для проведення ел. струму і формування зварювального шва, і обмазки призначеної для захисту шва від дій навколишнього середовища, стабільного горіння дуги розкислювання розплавленого металу зварювальної ванни, легування металу, для скріплення складових покриття і утворення шлаку, який повинен володіти визначеними фіз. , хім. даними.
При зварювальних роботах зварювач також користується спеціальним інструментом і обладнанням.
До інструменту зварювача відносяться:
1 Електродотримач, від якого залежить продуктивність і безпека праці. Електродотримач повинен бути легенею (не більш 0,5кг) і зручний в обігу.
2 Щит або маска застосовується для запобігання очей і шкіри обличчя зварювача від шкідливого