Вимоги безпеки до систем, що працюють під тиском. Парові та водогрійні котли, балони
План
Аналіз стану безпеки праці в галузі.
Вимоги безпеки до систем, що працюють під тиском.
Безпека під час експлуатації резервуарів і балонів.
Парові i водогрійні котли.
Використана література.
Аналіз стану безпеки праці в галузі.
Вимоги безпеки до систем, що працюють під тиском. Парові та водогрійні котли.
Вимоги безпеки на стадії розробки та проектування технологічних процесів, обладнання та продукції характерних для галузі виробництва.
Вимоги безпеки в галузі при виготовленні, монтажі, випробуваннях та експлуатації обладнання, технологічних процесів та продукції.
Заходи і засоби підвищення рівня безпеки технологічних процесів, обладнання та продукції характерних для галузі виробництва.
Існуюча нормативна база для галузі виробництва.
Література: осн. Л-5 (Розділ 3. ).
Завдання на СРС: Вимоги безпеки при проведені зварювальних робіт
Вимоги безпеки при проведені газонебезпечних робіт.
Вимоги безпеки до систем, що працюють під тиском
До систем, що працюють під тиском, віднесені:
- посудини, що працюють під тиском;
- парові та водогрійні котли, теплообмінні апарати тощо, на які розповсюджується дія відповідних нормативних актів;
- трубопроводи пари та гарячої води.
Посудини, що працюють під тиском
ДНАОП 0. 00. -1. 07-94 «Правила будови i безпечної експлуатації посудини, що працюють під тиском» 3i змінами i доповненнями від 11. 07. 97 р. — основний нормативний документ, що регламентує вимоги безпеки до проектування, будови, виготовлення, монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження та експлуатації посудин, що працюють під надлишковим тиском.
Це посудини, що працюють під тиском: води з температурою більше 115°С або іншої рідини з температурою, яка перевищує її температуру кипіння при тиску 0,07 МПа (0,7 кгс/см2) без врахування гідростатичного; пари чи газу під тиском більше 0,07 МПа.
Вимоги Правил також поширюються: на балони із стиснутими, скрапленими або розчиненими газами під тиском більше 0,07 МПа; на цистерни і бочки для скраплених газів, тиск пари яких при температурі до 50°С перевищує 0,07 МПа; на цистерни та інші посудини для транспортування і зберігання газів, рідин i сипучих матеріалів, в яких тиск більше 0,07 МПа створюється для їx опорожнення; на барокамери.
Дія правил не розповсюджується на: посудини атомних енергетичних установок; посудини ємністю не більше 0,025 м3, яка використову-ються в дослідницьких цілях; посудини ємністю до 0,025м3, для яких добуток тиску в МПа на ємність в м3 не перевищує 0,02, посудини, що працюють на плавзасобах i літальних апаратах, що працюють під вакуумом, посудини спеціального призначення військового відомства, прилади парового i водяного опалення, трубчаті печі, посудини, які виготовлені з труб внутрішнього діаметра не більше 150 мм.
Проектування посудин, на які розповсюджується дія ДНАОП 0. 00-1. 07-94, можуть виконувати організації, що мають на це дозвіл органів Держпромгірнагляду* (до 20 квітня 2005 р. – Держнаглядохоронпраці) за умови дотримання вимог зазначеного вище ДНАОП. Відступ вд вимог Правил допускається у виключних випадках з дозволу Держпромгірнагляду при