Вплив іонізуючого випромінювання на людину і його використання в медицині

План

Вступ

1. Вплив іонізуючого випромінювання на людину і його використання в медицині

2. Аналіз доз випромінювань при дослідженнях рентгенодіагностик

Висновок

Список літератури


Вступ

Медична рентгенологія займає одне з провідних місць в діагностиці різних захворювань. З іншого боку при рентгенологічному дослідженні над фоновому опромінюванню піддається все населення країни, у зв'язку з цим виникає питання про безпеку цього опромінювання. Необхідний облік дозових навантажень в медицині, а також використання мерів і засобів для зменшення можливих негативних наслідків додаткового опромінювання людини. Необхідно правильно оцінити ступінь радіаційної дії і розробити рекомендації по зниженню дозових навантажень. Контроль індивідуальних доз опромінювання необхідний в першу чергу для вибору найбільш щадного режиму рентгенологічного дослідження і підвищення ефективності засобів захисту.

В даний час широко використовується в практиці рентгенівські апарати (РА) такі як «РУМ-20», «Рентген -100Т», «РУМ-24» і так далі, є недостатньо безпечними не тільки для пацієнтів, але і для обслуговуючого персоналу. Тому, метою даної роботи є дослідження впливу іонізуючого випромінювання (ІЇ) на людину, використання його в медицині і зниження риски надмірного опромінювання, а також розробка пристрою оптимізації блоку випромінювання ренгенустановки.

На даний момент багато рентгенівських апаратів працюють з використанням рентгенівської плівки. Крім великих постійних витрат на витратні матеріали (плівка, реактиви зміст фотолабораторії), плівкові апарати мають ще один великий недолік - велика доза опромінювання пацієнта. На даний момент був розроблений і виготовлений універсальний рентгенівський апарат «Мультіськан» [1]. Доза опромінювання пацієнта дуже низька - 5-20 мкЗв, що в 200 і більше разів менше, ніж у апаратів, що працюють з рентгенівською плівкою. Дуже низька доза опромінювання дозволяє використовувати його при обстеженні вагітних жінок і дітей

Компанії Genoray розробила рентгенівський апарат PORT-X II для стоматолога. Функціональна панель управління мобільного приладу дозволяє оптимізувати рентгенівське випромінювання і отримувати якісні знімки одним натисненням кнопки.

 

1. Вплив іонізуючого випромінювання на людину і його використання в медицині

Для вирішення поставленого завдання розглянемо характерні закономірності дії ІЇ.

• Глибокі порушення життєдіяльності викликаються малими кількостями енергії, що поглинається.

• Дія ІЇ не обмежується підданою опромінюванню організмом, але може розповсюджуватися і на подальші покоління, що пояснюється дією на спадковий апарат організму.

• Для біологічної дії характерний прихований (латентний) період, тобто розвиток променевого ураження, спостерігається не відразу. Тривалість латентного періоду може варіювати від

декількох хвилин до десятків років залежно від дози опромінювання, радіочутливості організму і спостережуваної функції. Так, при опромінюванні в дуже великих дозах (десятки тис. радий) можна викликати летальний результат, тривале ж опромінювання в малих дозах веде до зміни стану органів, нервовою і інших систем, до виникнення пухлин через роки після опромінювання.

Для зменшення опромінювання можна використовувати наступний спосіб, який полягає в тому, щоб оцінити параметри досліджуваного об'єкту при рентгенодіагностиці [3].

На рис. 1 представлений принцип роботи приладу з автоматичною експозицією при рентгенологічних дослідженнях.

1 2 3

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні