Як стати щасливим, або Що таке НЛП і з чим його їдять
Кожна людина хоче, аби їй усе вдавалось. Це прагнення притаманне людині і не пов’язане зі змінами в суспільстві. Кожна людина має цілі, які змушують її діяти, навіть коли сама вона не в змозі усвідомити їх. Чому ж одні люди щасливі й досягають майже всього, що хотіли, а інші - ні? На це питання багато відповідей. Свою вагому відповідь дає і НЛП - нейролінгвіністичне програмування, що зародилося в останні роки.
Коли придивитися до щасливих людей, то видно, що в їхньому житті раз у раз повторюються певні закономірності. Вони не дають готової формули успіху, але показують головні елементи, щоб його досягти. НЛП розглядає, як люди, котрі багато чого домоглись у різноманітних сферах діяльності, здобувають видатні результати, і прагне скопіювати їхній напрямок думок та поведінки. Воно моделює систему мислення та дій видатних людей так, що ми можемо використовувати її і здобувати свої життєві перемоги. Це певний набір прийомів мислення, спрямованих на те, щоб своє життя взяти, так би мовити, під свій контроль. Ми багато чого робимо, не задумуючись, але, щоб набагато посилити ефективність, важливо збагнути, як ми думаємо, і використати свій розум, щоб керувати поведінкою. Таким чином, НЛП - це певне чуттєво-інформаційне настроювання себе, якщо хочете, самозакодовування, на досягнення правильних та чітко усвідомлених цілей, основи якого заклала в останні десятиріччя ціла співдружність учених: фізіологів, лінгвістів, математиків, психотерапевтів та фахівців у галузі інформаційних технологій.
Щоб бути щасливим, щоб перемагати у житті, неодмінно треба знати, що хочеш і чого домагаєшся. Хто знає це, часто дістає те, чого прагне, і опиняється саме там, куди йшов
У такій ситуації НЛП радить зуміти розпізнати власні бажання, розібратись, чого насправді хочеш. І тут не треба шукати виправдань своїм бажанням, а бути щирим і відділити те, що від тебе залежить від того, що не залежить. Але визначати собі свої напрямки ми маємо самі. Якщо не здатні самі – це зробить хтось інший.
Для цього слід зосередитися й настільки усвідомити себе, наскільки досі ми, може, ще ніколи не усвідомлювали. Тут важливо навчитись відсторонено спостерігати, відчуваючи не протистояння навколишньому світу, а єдність з ним, що дасть змогу на повну силу запрацювати інтуїції, котра не раз згодом підказуватиме найкращі розв’язання проблем.
До того ж треба знати й застосовувати деякі прості прийоми: скласти список своїх цілей, ствердно