Захворювання печінки і жовчовивідних шляхів при вагітності

Захворювання печінки і жовчовивідних шляхів при вагітності 

Під час вагітності істотно зростає навантаження на печінку у зв'язку із зміною вуглеводного, жирового і білкового обміну. У печінці посилюється інактивація стероїдних гормонів. Декілька знижується її дезинтоксикаційна функція. Функціональні зміни, що відбуваються в печінці під час вагітності, так само як і зміни в інших органах і системах організму направлені перш за все на забезпечення нормального перебігу вагітності. В тому випадку, якщо під час вагітності виникає загострення хронічного захворювання печінки або вперше наголошується гостре її захворювання, то це, безумовно, робить негативний вплив і на характер перебігу вагітності.

Вірусні гепатити

До цієї групи відносяться захворювання, викликані вірусною інфекцією і що протікають з явищами гострого дифузного запалення печінці. Розрізняють гепатити А (НАV), В (НВV), З (НСV), D (НDV), Е (НЕV), F (НFV), G (НGV).

Основним шляхом передачі вірусів гепатитів А (НАV) і Е (НЕV) є фекальний-оральний при зараженні питної води або за поганих санітарно-гігієнічних умов. Передача вірусів гепатитів В (НВV), З (НСV), D (НDV), F (НFV), G (НGV) відбувається при переливанні зараженої консервованої крові і її продуктів, гемодіалізі, ін'єкціях, при стоматологічних операціях, при статевих контактах з обличчям, інфікованим вірусами гепатитів В, З, D. Віруси гепатитів В, З, D, G передаються плоду.

Клінічні симптоми гепатитів, їх течія і частота ускладнень у вагітних не мають ніяких особливостей і відмінностей від таких у невагітних жінок.

При виникненні підозри на наявність гепатиту у вагітній для уточнення його характеру необхідне проведення досліджень крові для визначення відповідних антигенів і антитіл

Правильне і своєчасне виявлення причини захворювання має важливе значення для вирішення питань про тактику ведення вагітності і прогнозування її результату.

Новонародженому, який народився у матері з HbsAg-позитивною кров'ю, проводять вакцинацію проти гепатиту В, яка дозволить уникнути у нього хронічного носіня вірусу.

Вагітні з явищами гострого гепатиту обов'язково повинні бути госпіталізовані в акушерський стаціонар інфекційної лікарні або в спеціалізований пологовий будинок.

Наявність гострого вірусного гепатиту будь-якого типу не є обов'язковим свідченням для переривання вагітності. Крім того, в гострому періоді захворювання переривання вагітності взагалі протипоказано незалежно від її терміну, медичних свідчень і бажання жінки. Переривання вагітності можливе тільки при зникненні клінічних ознак захворювання і нормалізації лабораторних показників.

В процесі лікування дотримують постільний режим, дієту. Призначення лікарської терапії і тактика ведення вагітної здійснюються спільно лікарем інфекціоністом і акушером-гінекологом з урахуванням ступеня тяжкості гепатиту, стадії його течії і акушерської ситуації.

За наявності гострої стадії гепатиту пологи доцільно вести через природні родові шляхи, але при необхідності за акушерськими свідченнями можливе розродження шляхом кесарева перетини.

Хронічний гепатит

Дане захворювання може виявлятися в двох основних формах - персистирующей і агресивною. Хронічний гепатит може бути вірусної, аутоіммунної, алкогольної або лікарської природи. Найчастіше, близько 2/3 спостережень хронічний гепатит розвивається унаслідок перенесених раніше гепатитів В, З і D.

Хронічний гепатит формується, в основному, в дитинстві після перенесеного гострого гепатиту, і згодом хронічну форму захворювання розпізнають тільки

1 2 3 4

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні