Значення фізкультурних розваг та свят

Структура фізкультурних розваг та свят

Значення фізкультурного свята

Фізкультурні свята і розваги дуже подобаються дошкільнятам насамперед тому, що об'єднують їх спільними переживаннями, дарують відчуття перемог. Підготовка до свята, розучування віршів, гарне оформлення зали чи майданчика, оригінальні костюми, красиві емблеми, музика, пісні, різноманітні змагання та ігри позитивно впливають на загальний фізичний розвиток дітей, розвивають у них почуття краси, уяву. А головне — фізкультурні свята допомагають формувати бажання бути сильними, спритними, витривалими, займатися спортом. Спільна діяльність, долання труднощів зміцнюють дитячий колектив, пробуджують почуття відповідальності.

Надзвичайно велике виховне значення має і злагоджена діяльність дорослих — співробітників дошкільного закладу, батьків, представників шефських та спонсорських підприємств і спортивних організацій. Приклад дорослих, які стають учасниками змагань, либонь, є найкращим стимулом для дітей.

Педагогічні вимоги до організації свята

Програмою "Малятко" проведення фізкультурних свят передбачається два-три рази на рік, починаючи із середньої групи. Оптимальна тривалість заходу 40-50 хв для вихованців середньої групи; 50-60 хв для старшої і понад годину — для підготовчої. Планувати фізкультурні свята доцільно на початку нового навчального року.

Незалежно від форми організації, фізкультурний захід обов'язково має бути справжнім святом для дітей. Неприпустимо перетворювати його на розважальне видовище для дорослих. Не можна також призначати учасниками тільки тих дітей, які відзначилися під час попередніх змагань. Такий підхід є антипедагогічним. Тренувальні заняття з "кращими" відвертають увагу вихователів від систематичної роботи з усіма дітьми, а у відібраних хлопчиків та дівчаток можуть окреслитися егоїстичні риси характеру, сформуватися зверхнє ставлення до тих, хто фізично слабший

Природно, що в останніх виникає почуття образи, розчарування у своїх силах. Активна рухова діяльність усіх дітей під час фізкультурного свята — його найважливіша мета. І організаторам необхідно подбати про те, щоб ніхто з групи дошкільнят не був просто глядачем. Бажано, щоб діти усі разом та почергово, себто командами, брали участь в різних номерах програми, допомагали ведучим та суддям.

Найбільш корисні для оздоровлення та загартування дітей фізкультурні свята просто неба. Висока рухова активність забезпечується шляхом оптимального розташування фізкультурного обладнання та інвентаря. Якщо свято проводиться в залі, слід подбати про те, аби діти цього дня мали і повноцінну прогулянку.

Програма свята 

Підготовка до свята розпочинаєтеся зі складання програми. У ній варто виділити кілька розділів, де слід відобразити мету і завдання свята (і на цій основі проводити всю попередню роботу); дату та час його проведення, орієнтовну тривалість; місце проведення фізкультурного свята та окремих номерів програми (як-от: парад учасників, масові виступи, змагання, конкурси, вікторини); визначити відповідальних за підготовку та проведення свята (серед них мають бути: завідувач дошкільним закладом або методист чи старший вихователь, вихователі, члени батьківського комітету, представники медперсоналу тощо); вказати кількість та завдання учасників; обумовити порядок підбиття підсумків конкурс та змагань (індивідуальних і колективних) та види заохочення для переможців і учасників.

Орієнтовний зміст програми фізкультурного свята піддевізом "Олімпійці серед нас!" такий:

I. Мета фізкультурного свята.

Пропаганда фізкультури і спорту.

II.

1 2 3 4

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні