Зовнішня політика США щодо Іраку

План 

Стосовно санкцій США щодо Іраку.  

Тема Іраку в Сенаті США. .  

Позиція Адміністрації Президента США Дж. Буша.  

Стратегія Іраку.  

Реакція міжнародного співтовариства на політику США у відношенні Іраку.

"Нафтовий шантаж".  

Прогноз розвитку подій.

Вплив планів США щодо Іраку на Україну.

Загальні висновки 


Стосовно санкцій США щодо Іраку

Іракська тема в останні дні домінує у сфері зовнішньої політики США. Американські військові аналітики не вірять в успіх державного перевороту в Іраку, відзначаючи, що з початку 1990-х років щонайменше шість спроб перевороту потерпіли невдачу.

Попередня політика стримування Іраку має багато прихильників серед військових і службовців Держдепартаменту США. Але інші високопоставлені особи переконані, що вона тільки відсуває терміни вживання рішучих заходів і дозволяє Саддаму Хусейну створити зброю масового ураження і засоби її доставки, які він може передати в руки терористів

Президент США Джордж Буш 30 липня виступив з посланням "Про положення в країні" на спільному засіданні Сенату і Палати представників Конгресу США. Виступ Буша був присвячений трьом головним темам: війні з тероризмом, внутрішній безпеці й економіці США. За словами Президента, тероризм має міжнародний вимір і війна з ним тільки починається. Америка повинна бути непохитною, спокійною і наполегливою щодо припинення терористичної діяльності, а також усунення погрози безпеки США з боку країн і режимів, що займаються виробництвом хімічної, біологічного або ядерної зброї. Серед країн, що представляють загрозу безпеці США, Президент назвав Іран, Ірак і Північну Корею.

Тема Іраку в Сенаті США

У Комітеті з зовнішньої політики Сенату США 31 липня пройшли публічні дебати про можливу війну з Іраком. Тональність обговорення багато в чому була задана зробленою напередодні заявою глави Пентагона Дональда Рамсфельда, який, на думку американських аналітиків, стає усе більш впливовою фігурою у зовнішній політиці США. Загальний зміст висловлень Рамсфельда зводився до двох головних тез. По-перше, усі розмови про поновлення міжнародних інспекцій щодо контролю над озброєнням на території Іраку позбавлені сенсу, хоча б тому, що Саддам Хусейн вжив заходів щодо приховання своїх програм розробки озброєнь, розмістивши багато військових об'єктів глибоко під землею і налагодивши приховане виробництво зброї на підприємствах, що випускають цивільну комерційну продукцію. По-друге, Ірак має мобільні лабораторії біологічної зброї, для знищення яких, повітряних ударів США буде недостатньо, отже, США просто змушені ввести на територію Іраку наземний контингент своїх збройних сил. Рамсфельд також звинуватив Ірак у "відносинах" з "Аль-Каїдой".

Таким чином, припущення, що здійснення силової акції проти Багдада вже схвалено Білим домом, є досить обґрунтованими. Так, рішуче впроваджується лінія обвинувачень проти Іраку, а саме: наявність зброї масового ураження, наміри її використання або можлива передача міжнародним терористичним угрупуванням, що представляє загрозу не тільки національній безпеці США, а й всьому міжнародному співтовариству, недоцільність подальших інспекцій ООН. Отже, адміністрації США не залишається іншого вибору, як тільки ввести в Ірак наземні сили.

1 2 3 4 5 6 7 8

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні