Інфляція та антиінфляційна політика держави

План 

Вступ. 3

1. Суть та форми інфляції 4

1. 1 Інфляція попиту. 6

1. 2 Інфляція пропозиції 10

2 . Антиiнфляцiйна полiтика держави. 12

2. 1  Методи антиiнфляцiйного оподаткування. 12

2. 2 Скорочення податкiв у свiтi “концепцiї пропозицiї”. 16

2. 3. Регулювання цiн в умовах iнфляцiйноi нестабiльностi 18

3. Антиiнфляцiйна полiтика в Украiни. 22

3. 1 Аналіз динаміки інфляції в Україні в 1991 – 2003р. 22

3

2 Шляхи подолання негативних наслідків інфляції, антиінфляційні заходи держави. 26

Висновки. 33

Лiтература. 35


Вступ

   Iсторично склалося так, що одна з нових й, у деякому відношеннi, найважливiша функцiя уряду полягас в тому, щоб стабiлiзувати економiку, тобто допомагати iй забеспечувати повну зайнятiсть ресурсiв i стабiльний рiвень цiн. Перед вченими-економiстами стоiть завдання глибоко й конкретно вивчати явища i тенденцii у розвитку свiтовоi економiки. Одне з перших мiсць посiдас аналiз iнфляцii та факторiв, що ii обумовлюють.

   У процесi розвитку сучасноi змiшаноi економiки ступiнь державного втручання, а у рамках останнього-вибiр адекватноi макроекономiчноi полiтики, що дозволяс запобiгти зростанню iнфляцii та безробiття, мають особливе значення.

  Макроекономiчна теорiя дае достатньо чiткi рекомендацii вiдносно умов й наслiдкiв подiбних рiшень.

   Жодна з вiдомих нинi ринкових економiчних систем не функцiонуе стихiйно. Всi вони являються об’сктами державного регулювання. При цьому напрямок й форми державного втручання  змiнюються вiдповiдно до ситуацii, що склалася у економiчнiй системi.

   Манiпулювання податками й розмiрами видаткiв бюджету, контроль за цiнами е одними з головних iнструментiв, за допомогою яких уряд може сприяти подоланню безробiття та iнфляцii.

   В данiй роботi розглядаються деякi питання, пов’язанi iз стримуванням iнфляцiйних процесiв в економiцi, а саме: питання державного регулювання й контролю за цiнами та антиiнфляцiйного пiдходу до оподаткування.

 1. Суть та форми інфляції 

Інфляція ¾ процес знецінення грошей внаслідок надмірної емісії та пероповнення каналів обігу грошової маси. Зовні вона проявляється у зростанні загального рівня цін та зниженні купівельної спроможності грошей.

Інфляція призводить до стихійного перерозподілу доходів та багатства між соціальними групами населення, падіння матеріальних стимулів до праці, спаду виробництва, скорочення інвестицій, загальмовує науково-технічний прогрес, послаблює зовнішньоеконосмічні позиції країни, зменшує конкурентні можливості на світовому ринку.

Сучасна інфляція не виникає раптово, а розвивається поступово як тривалий процес, який можна розділити на три етапи:

  • ·на першому етапі темпи зростання цін (інфляції) відстають від темпів збільшення в обігу грошової маси;
  • ·на другому етапі темпи зростання цін значно випереджають темпи зростання в обігу грошової маси;
  • ·на третьому етапі зростання цін набуває нерівномірного стрибкоподібного характеру, коли темпи зростання цін то випереджають темпи зростання грошогвої маси, то відстають від них.

У міжнародній практиці, відповідно до темпів інфляційного процесу, виділяється три

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >>

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні