Інверторні джерела живлення
Інверторні джерела живлення
Зварювальний інвертор це на сьогоднішній день найбільш правильне вирішення задачі зварювання металів. І ось чому.
1. Споживання електричної енергії цим приладом, за тієї ж інтенсивності та тривалості зварювання – майже в двічі менше, як у звичайних зварювальних трансформаторів чи випрямлячів.
2. Вага у 5-10 разів менша. Інвертор при роботі можна повісити ременем на плече і не помічати його. Лише в дротах не зашпортатися. .
3. Стабільний постійний струм на виході. Зварює всіма електродами і любі метали придатні для зварювання.
4. Вихідний струм плавно і точно регулюється. Нижня межа становить 10-15 А, що дозволяє якісно зварювати електродами 1,6 мм, аби лише руки не тряслися.
5. Впевнено працюють в мережах з недостатньою напругою, не реагують на перепади напруги в мережі.
6
Що ж таке зварювальний інвертор.
Стисло – електронний зварювальний агрегат з абсолютно новими властивостями та можливостями. Головні мабуть такі:
- створюваний інвертором струм володіє ідеальною зовнішньою вольт-амперною характеристикою, яка, до того ж, гарно регулюється для кожного окремо взятого виду зварювання і типу зварного з’єднання;
- маса зварювальних інверторів не перевищує 10 кг, при тій же потужності дуги що й зварках трансформаторного типу, а габарити інвертора зпочатку видаються несерйозними – але то лише зпочатку;
- в 2 рази менше споживання електроенергії, внутрішні індуктивні втрати в ньому відсутні.
- коефіцієнт корисної дії (ККД) інвертора близький до 90%, косинус кута Фі наближається до 1, тому майже вся споживана енергія вивільнюється на зварювальній дузі.
Як побудований зварювальний інвертор.
В порівнянні зі звичайним зварювальним пристроєм – набагато складніше. Інвертор – це пристій силової електроніки, який працює на великих струмах, високих частотах і різницях потенціалів(напругах). Вхідна напруга двічі перетвоюється: зпочатку зі змінного 220 вольт в постійний струм, пізніше у високочастотну напругу зі змінним струмом, частота 200кГц. Як відомо з електротехніки, чим вище значення частоти, ти меншою буде вага і габарити трансформатора, який передає однакову електричну потужність. Отже при зменшенні частоти струму у 1000 разів, маса і габарити трансформатора зменшуються у 10 разів. Виходить, що й сам інвертор буде невеликим та з малою масою.
Перетворення частоти здійснюється широтно-імпульсним модулятором, за основу якого йдуть високочастотні перетворювачі останнього покоління – модулі IGBT (біполярний транзистор з ізольованим затвором) або MOSFET (полярний транзистор на основі переходу метал-оксид-напівпровідник).
Пройшовши трансформатор, високочастотна змінна напруга знову випрямляється і подається на зварювальну дугу. Координування роботи всіх елементів, контроль параметрів і зворотній зв’язок зі зварною дугою здійснюється цифровими процесорами на програмуємих мікросхемах.
Технічні можливості зварювальних інверторів.
Вони абсолютно унікальні. Насправді інвертор зі всєю своєю системою електроніки майже думає за зварювальника,