Історична Вишневеччина
План
Вступ
1 Родинне гніздо князів Вишневецьких
2 Вишневець у XV-XX століття
3 Вишневецький палац
Висновки
Список використаної літератури
Додатки
ВСТУП
Коли подорожуєш Україною, зокрема історичною Волинню, вражають численні пам’ятки багатовікової культури, високорозвиненої архітектури. До наших днів збереглися в тій чи іншій мірі фортеці, оборонні замки та палаци Волинських феодалів Острозьких, Заславських, Вишневецьких, Чарторийських, Збаразьких, Корецьких та багатьох інших, монументальні споруди цивільного і культового будівництва. Усі вони не просто матеріальне втілення різних сфер життя минулих поколінь та епох, а перш за все, пам’ятки нашої національної гордості.
Відмічаючи своєрідність національних рис архітектури доби феодалізму, не можна не помітити характерних особливостей, притаманних загальноєвропейській культурі цього періоду, і тоді усвідомлюєш органічну приналежність України європейській цивілізації.
На Люблінському сеймі 1569 року князь Костянтин Вишневецький з гордістю сказав: «ми є народом таким поштивим, що жодному іншому народові на світі не поступимося, і впевнені, що кожному народу рівні шляхетністю», тим самим заявивши право української нації бути вільною та рівною серед рівних.
Мальовничі і романтичні околиці волинського містечка Вишнівець, що розкинулося у верхів’ї ріки Горинь. Коли сонце сідає за горизонт і на високі пагорби спускаються сутінки, у самому його серці, над широким ставом, таємниче вимальовується на темному тлі старого парку стрімкий силует палацу. І тоді здається, що саме тут жили колись герої, що надихали поетичний талант великого романтика Ю. Словацького.
І цей ренесансний палац, і призамкова церква, і старі мури колишньої фортеці - все тривожить нашу уяву і наглядно підтверджу, що колись тут вилася «нитка історії»
Свого часу літописці писали в захваті про Вишнівець: «Палац був збудований з великою пишністю, всюди оксамит і атлас, позолота та бронза, картини та дорогі годинники, китайська і турецька зброя, срібний посуд, інкурстовані меблі з гербами». Серед колись численних архітектурних ансамблів західного регіону України початку ХVІІІ ст. , які або були знищені, або зазнали в пізніші часи значних переробок, Вишневецький палац, один з небагатьох, зберіг свою архітектурну завершеність, цілісність, свою композицію та простоту прийомів.
1 Родинне гніздо князів Вишневецьких
У Вишнівці, мальовничому селищі, що розкинулося по обидва береги тихоплинної річки Горинь, неподалік від її витоку, життя таке ж тихоплинне й монотонне у своїй одноманітності. Тут вже давно нічого не відбувається, що б виходило за звичні рамки. На відміну від дня сьогоднішнього, давніші часи у житті цього містечка густо насичені подіями та відомі неординарними історичними постатями. А замок князів Вишневецьких, згодом перебудований у палац, що й досі височить на пагорбі над долиною річки, призамкова Вознесенська церква та альтанка, від якої до