Історія виникнення латинської мови та її значення

План


Історія виникнення латинської мови

 а) Архаїчний період.

б) Класичний період.

в) Після класичний період.

г) Пізня латинь.

 Латинська мова в Україні

 Латинь і медицина

 Латинь та юриспруденція

Висновки

Список використаної літератури  

 

1. Історія виникнення латинської мови

Латинська мова належить до числа найдавніших писемних мов індоєвропейської сім'ї поряд із санскритом і давньогрецькою. До індоєвропейської сім'ї належать також слов'янські, німецькі, балтійські, іранські, індійські та інші мови, що разом з латинською, древньою умбрською становлять італійську гілку цієї сім'ї.

Латинська мова – це мова латинів, давніх жителів Лація, які на початку 1 тисячоліття заселяли невелику область Центральної Італії. На межі Лація та Теургії, над річкою Тімбр, поряд з областю сабінів, був розташований Рим – політичний центр Лація. З римською общиною об'єдналися Сабіни, а також північні сусіди римлян – етруски. Таким чином, до складу римської общини входили різні племена, однак мова залишалася латинською. На латинську мову сильний вплив мала мова етрусків, народу з розвинутою культурою та писемністю. Такі латинські слова як persona, Roma – етруського походження. Із етрусків походили легендарні римські царі. Пізніше Рим підкорив Грецію, Галлію, частину Піренейського півострова, Північну Африку, Єгипет, Малу Азію та ін. Латинська мова вийшла за межі Апеннінського пів-острова і поширилася у Західній Європі. Під впливом високої культури стародавньої Греції римляни створили свою яскраву і багату культуру

Поряд з іменами великих грецьких мислителів, поетів, митців – Демокріта, Арістотеля, Гіпократа, Асхіла, Арістофана, Фідія - по праву стояли імена й чільних представників римської культури – Лукреція, Вергілія, Горація, Ціцерона та ін.

Найдавніші пам'ятки латинської мови належать до VI – V ст. до н. е. Це декілька коротких написів на предметах домашнього побуту, наприклад, відомий напис на глиняному горщику, що має назву напису Двеноса. Значно зросла кількість і обсяг пам'яток латинської мови, причому не тільки епіграфічних, але й літературних, починаючи з ІІІ ст. до н. е.

Антична культура - культура стародавньої Греції і Риму – впродовж багатьох віків живила і продовжує живити європейську, а через неї світову культуру.

Епоха ранньої імперії виявилась дуже плідною для римської юриспруденції. Відбувається формування юридичних шкіл(Прокул, Сабін). Відома ціла плеяда славетних юристів: Цельс, Гай, Лабеон, Капітон, Юліан, Помпоній та ін. До нас дійшов твір римського юриста ІІ ст. Гаю «institutiones» (інституції) у якому закладено основні поняття римського цивільного права.

Підсумком багатовікового історичного розвитку юриспруденції стала знаменита кодифікація римського права візантійським імператором Юстініаном.

Після занепаду Римськї імперії латинська мова поступово перестає бути знаряддям живого спілкування людей: шляхом природного розвитку через народну латину вона дає початок формуванню нових романських мов. Крім того, як писемна мова, класична латина протягом століть залишається панівною в науці, у тому числі медицині, освіті, юриспруденції, діловодстві та в інших сферах суспільного життя і виходить

1 2 3 4 5 6

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні