Історія виникнення ударних музичних інструментів

План

Вступ

Історія ударних музичних інструментів

Тарілки – ударний музичний інструмент

Історія виникнення барабанів

Народні ударні та шумові музичні інструменти в Україні

Висновок

Список використаної літератури


Вступ

Ударні - найчисленніше на сьогоднішній день сімейство музичних інструментів. Звук з інструментів цього типу витягують за допомогою удару по поверхні звучного тіла. Звучить тіло може приймати різні форми і бути виготовлено з різноманітних матеріалів. Крім того, замість удару допускається струшування - по суті, опосередковані удари паличками, молоточками або калаталами за тим же озвученому тілу.

Ударні інструменти одні з найдавніших. Перший прообраз ударного інструменту з'явився, коли первісні люди, б'ючи каменем об камінь, створювали якусь подобу ритму для ритуальних танців чи просто в повсякденних побутових турботах (дроблення горіхів, помел зерна тощо).

По суті, ударним інструментом може називатися будь пристосування, яке виробляє розмірені шуми. Спочатку це були камені або палички, дощечки. Пізніше з'явилася ідея вистукувати ритм по натягнутій на порожнистий корпус шкірі - перші барабани.

При розкопках місць поселення племен Центральної Африки і Далекого Сходу археологи виявили вже понад схожі на сучасніше зразки древніх ударних інструментів. Очевидно, саме вони свого часу послужили прикладом для створення європейських ударних інструментів.

Звук, вироблений ударними інструментами, пішов від первісних ритмічних мелодій. Дзвінкі прототипи сучасних ударних музичних інструментів використовувалися під час ритуальних танців народами Стародавньої Греції та Стародавнього Риму, країн Азії.

Представники древніх арабських держав використовували ударні інструменти, зокрема барабани, у військових походах. Цю традицію європейські народи перейняли набагато пізніше. Прості в мелодійному плані, але гучні і ритмічні, барабани стали незмінним супроводом військових маршів і гімнів

Та й в оркестрі ударні інструменти знайшли досить широке застосування. Спочатку доступ до європейської академічної музики їм був закритий. Поступово ударні знайшли своє застосування в драматичній музиці в рамках оперних і балетних оркестрів, і тільки потім вони потрапили в оркестри симфонічні. Зате сьогодні складно уявити собі оркестр без барабанів, литавр, тарілок, бубна, тамбурина або трикутника.


Історія ударних музичних інструментів

Ударні музичні інструменти — музичні інструменти, звук на яких видобувається ударом (руками, паличками, молоточками і т. д. ) по тілу, що стає його джерелом. Найчисленніше і найстародавніше сімейство серед усіх музичних інструментів. Іноді ударні музичні інструменти називають словом перкусія (відангл. percussion).

Музикант, що грає на ударних інструментах називається уда?рником або перкусіоні?стом, в рок- та джазових групах — також бараба?нщиком.

В залежності від джерела звуку ударні інструменти можуть бути:

  • ідіофонами — джерело звуку — корпус інструменту. Ідіофонами є ханг, дзвони оркестрові, ксилофон, трикутник, тарілки, кастаньєти, гонги та ін.
  • мембранофонами — джерело звуку — натягнута шкіра, «мембрана». До мембранофонів належать барабани, литаври, том-томи та ін.

В залежності від властивостей звуку

1 2 3 4 5 6

Схожі роботи