Ознайомлення з життям і творчістю Г. Бойка. Грицько Бойко - Як невдаха виступав

Тема.  Ознайомлення з життям і творчістю Г. Бойка. Грицько Бойко «Як невдаха виступав»

Матеріал. «Грицько Бойко» (про нього), Грицько Бойко «Як невдаха виступав», «Хвастунець», «Сашко».  

Мета.  Ознайомити дітей із життєвим і творчим шляхом Грицька Бойка, його творами, активізувати читацькі інтереси дітей; 

розвивати навички правильного, швидкого, виразного, свідомого читання, розвивати увагу, пам'ять, спостережливість; 

виховувати доброзичливість,уважність до оточуючих.  

Обладнання.  Портрет Грицька Бойка, виставка його книжок, картки зі словами, таблиці Шульта, таблиці «Шифрувальник», таблиці «Характеристика героїв. Почуття», малюнки гномиків.  

Хід уроку

І. Організаційний момент.  

ІІ. Вправи для розвитку і вдосконалення читацьких навичок.  

1. Артикуляційна гімнастика.  

«Посмішка», «Хоботок», «Маятник», «Проколи щічку», 

«Неслухняний язичок», «Комарики», «Бджілки», «Коники».  

2. Вправи на дихання.  

Легкий видих «Сніжинко,поворушись», сильний видих «Лети!».  

3. Робота за таблицею Шульта.  

4. Гра «Шифрувальники».  

Розшифрувати слова: 15, 24, 26, 1, 21, 33; 

3,1,21,7,18,11,15,11; 

3,1,16,7,21,11,15,1; 

24; 

21,19,10,3,1,21,11,16,11,22,31.  

(кухаря, вареники. , Валерика, У, розварились) Картки зі 

словами-відповідями виставити на дошці.  

5. Робота над деформованим реченням.  

Скласти з даних слів зв’язне речення.  

У кухаря Валерика розварились вареники.  

- Яке це речення за формою, жанром?(Скоромовка. ) 

6. Робота над скоромовкою.  

Прочитати скоромовку у повільному, пришвидшеному, 

швидкому темпі.  

- Яка вона за настроєм? 

7. Вправи на інтонування речень.  

- Прочитайте скоромовку так, як ці гномики(весело, сумно, 

сердито, здивовано).  

8. Анаграми

 

м і х с 

т и ж а р 

в е л о с е щ і 

м і п о с ш к и 

(Сміх, жарти, веселощі, посмішки. ) 

ІІІ. Повідомлення теми і мети.  

- Саме сміх, жарти, веселощі, посмішки, хороший настрій пануватимуть на сьогоднішньому уроці. А подарує їх нам творчість Грицька Бойка (показ портрета),автора скоромовки, з якою ми щойно познайомились.  

ІV. Ознайомлення із життєвим і творчим шляхом поета.  

1. Розповідь вчителя.  

Григорій Пилипович Бойко народився 5. 09. 1923 року в селі Оленівка на Донеччині.  

В 15 років районна газета надрукувала його перший вірш. Але доля склалася нелегко. Одразу після закінчення школи він пішов на війну, захищати Батьківщину. Там хлопця було тяжко поранено.  

Після війни Григорій Бойко продовжує своє навчання у Донецькому педагогічному інституті.  

Першу книжку віршів для дітей Григорій Бойко видав у 1951 році «Будемо шахтарями».  

Всього у творчому наробку автора близько 100 книжок для дітей.  

Григорій Бойко не лише сам писав, а й робив переклади багатьох дитячих письменників. А ще на слова віршів Григорія Бойка створено понад 400 пісень. Твори виходили і за кордоном, їх перевидавали багатьма мовами.  

2. Опрацювання статті «Грицько Бойко» (про нього).  

- Про що були твори Грицька Бойка і яка основна риса його творчості, ви дізнаєтесь, прочитавши статтю про нього із підручника. (с. 39) 

а) Напівголосне читання.  

б) Відповіді на питання.  

- З чого видно, що хлопчик дуже хотів вчитися? 

- Які за жанром твори писав Грицько Бойко? 

- Що об’єднує твори, написані поетом? 

3. Робота з виставкою книг поета.  

  1. Опрацювання вірша «Як невдаха виступав».  

1. Робота над заголовком.  

- Як розумієте слово «невдаха»? 

- Як ви думаєте, чи може невдаха добре виступити? 

- Про що може йтися у вірші? 

2. Читання вірша підготовленим учнем.  

- Що робив невдаха на сцені? 

3. Словникова робота.  

Виступав * Читання вголос одним учнем.  

Горлав * Читання вголос всіма учнями.  

Щодуху * Підібрати синоніми до слів «горлав», 

Зірвались «щодуху».  

1 2

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні