Протипоказання до занять спортом

Рішення пропустити заняття особливо болісне для тих, хто довго налаштовується на тренування. Визнати, що ви хворі, вдається не відразу і, обманюючи себе, ви жваво чимчикуєте на заняття, кашляючи і шморгаючи носом. І тренування, яке б мало принести користь-і фізичну, і моральну,- перетворюється на важке випробування не лише для вас, а й для людей, що вас оточують. Тому будьте розважливими і вмійте розпізнати той фізичний стан, у якому вам краще посидіти вдома.

Застуда

Перша ознака того, що тренування варто пропустити, - температура. Будь-яке навантаження при лихоманці не тільки посилює хворобу, але має негативний вплив на серце й суглоби. Якщо температури немає, допустимі спокійні заняття, наприклад, йогівські дихальні практики, тим більше, що деякі з них допомагають впоратися із симптомами захворювання. Навантаження сповільнює одужання, тому краще і для здоров’я, і для спортивної форми пропустити одне-два заняття і швидше вилікуватися. Також не рекомендують займатися навіть після безсонної ночі: самопочуття може тільки погіршитися, а користі від тренування не буде.

Серцево-судинні захворювання

Повністю закриває дорогу в спортзал гостра серцево-судинна недостатність і сильна гіпертонія. Усе залежить від ступеня розвитку захворювання. Більшість гіпертоніків можуть займатися плаванням і йогою, а от чи варто їм іти на аеробіку, потрібно вирішувати. Якщо у вас коли- небудь були проблеми з серцем або судинами, то перед тим, як зайнятися фітнесом, загляньте до кардіолога. Дослідження, які допоможуть визначити допустимий рівень навантаження, - це електрокардіограма, добове моніторування ЕКГ і АТ за Холтером, УЗД серця і функціональні тести, наприклад, тредміл-тест на біговій доріжці. Якщо лікар дозволив вам займатися, чітко дотримуйтесь його вказівок, а також будьте обережні з дихальними практиками: при гіпертонії не рекомендоване форсоване дихання й затримка дихання. Якщо у вас, навпаки, знижений тиск, навіть не думайте тренуватися на голодний шлунок!

Захворювання хребта і суглобів Захворювання опорно-рухового апарату, при яких фітнес абсолютно протипоказаний, - це важкий остеопороз, хондромаляції, доброякісні та злоякісні ураження хребта і сполучних тканин, тяжкі форми сколіозу, інсульти та стан після них. Всі інші діагнози - це відносні протипоказання, а, значить, залежно від ступеня тяжкості захворювання, допустиме різне навантаження, аж до паверліфтингу. З дозволу лікаря можна займатися і при остеохондрозі, і при сколіозі, і з міжхребцевою грижею. Фахівець може навіть порекомендувати м’яку корекційну практику. Якщо у вас проблеми з хребтом або суглобами, на заняттях потрібно бути обережнішим зі скручуваннями і прогинами й обов’язково пам’ятати, як, правда, і всім іншим, що суглоби потрібно тримати в м’якому напівзігнутому положенні і ніколи не розгинати до кінця.

Гінекологічні захворювання Абсолютні протипоказання до фізичного навантаження по гінекології - це гострі запальні процеси малого тазу, великі міоматозні вузли, аденоміоз. Фізичне навантаження не рекомендую при новоутвореннях: поліпшивши мікроциркуляцію в ділянці малого тазу, ви можете посприяти їхньому росту. Також не варто займатися з кістою яєчників: можливий розрив або перекручення кісти. Якщо немає патологій, то займатися можна навіть під час менструації, але з обмеженнями (див

«Фітнес під час місячних»). Варто відмовитися від нахилів та інших перевернутих поз: вони провокують сильні скорочення матки, і кровотеча може посилитися.

Вагітність

Сама по собі вагітність - не протипоказання до фізичного навантаження: її лише слід полегшити, причому з перших же днів терміну. Передовсім треба обмежити інтенсивність заняття й уникати різких рухів. Це, наприклад, трясіння і удари в танці живота або йогівська вправа Наулі, яку також використовують у техніці бодіфлексу. Не рекомендують пози лежачи на животі, перевернуті пози, силові вправи, що задіюють ділянку живота й тазу, взагалі будь-який тиск на живіт: посилення тонусу матки може стати причиною викидня. Слід уникати підвищеного навантаження на поперек у майбутньої мами: глибоких нахилів, прогини і скруток. Якщо ви хочете нахилитися неглибоко, розставте ноги ширше, щоб стояти більш упевнено. А головне - вагітним суворо заборонені затримки дихання, тому що вони можуть викликати різке підвищення тиску в матері і кисневе голодування плоду. Так що будь-які дихальні вправи, китайські дихальні практики і бодіфлекс доведеться залишити на всі 9 місяців.

Зрозуміло, ці обмеження стосуються тільки благополучного протікання вагітності. Яким би способом ви не хотіли підтримувати фізичну форму в очікуванні дитини, будь-яке навантаження повинен схвалити лікар. Це, однак, не всі фітнес-протипоказання. Якщо ви сумніваєтеся в тому, що здоров’я дозволяє подужати обране навантаження, потрібно звернутися до лікаря. Тільки фахівець визначить, куди вам сьогодні піти по здоров’я - у фітнес-клуб або додому в ліжко під ковдру. До речі, при будь-яких захворюваннях не потрібно боятися йти до лікаря за дозволом займатися фітнесом. І, якщо захворювання перебіває не в гострій стадії, у вас є шанси отримати схвалення лікаря на фізичне навантаження. Можливо, це буде не бодібілдинг і не марафон по пересіченій місцевості, а пілатес або китайська гімнастика - головне, щоб лікар, до якого ви звернулися, хоча б знав про існування таких дисциплін.

Чому хворіють ті, хто займається спортом

У гонитві за здоровим способом життя ми іноді з головою занурюємось у фітнес. Але замість того, щоб зміцнитись тілом і душею, починаємо без кінця хворіти. Чому? Дивуватися тут нічому: стосунки фітнесу з імунітетом складні. Прийнято вважати, що спорт - це сувора дорога, для самовідданих фанатів, тоді як фітнес - суцільна користь. Але в прагненні до особистих рекордів можна довести себе до неприємностей будь-яким видом тренінгу, навіть найкориснішим. Що ми іноді з успіхом і робимо в найреспектабельніших спортзалах.

1 2

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні