Радіотехнічна розвідка. Історія та сучасний стан
План
Вступ
1. Радіотехнічна розвідка - цілі і вживання
2. Історія розвитку радіотехнічної розвідки
3. Сучасний стан засобів радіотехнічної розвідки
Висновок
Список використаних джерел.
ВСТУП.
У даний час, коли радіоелектронні системи набувають все більше поширення і упроваджені буквально у всі аспекти людської життєдіяльності, найважливіше значення в розвідувальній діяльності набуває радіотехнічна розвідка. На вибір теми вплинуло те, що по роду професійної діяльності періодично доводилося стикатися з питаннями захисту інформації передаваної по мережах телефонного зв'язку. В ході написання цієї роботи зроблена спроба зібрати і узагальнити інформацію, що стосується радіотехнічної розвідки з метою одержати більш повне уявлення про цей вид діяльності, оскільки знання способів якими можна зняти інформацію, дозволяє розробляти і розуміти принципи протидії цьому явищу. Розглядаються основні фізичні і технічні принципи процесу негласного отримання інформації, шляхом прийому і аналізу електромагнітних випромінювань апаратури працюючої з інформацією. При написанні цієї роботи застосовувалася виключно ВІЛЬНО ПОШИРЮВАНА інформація, доступна через мережу INTERNET.
1. РАДІОТЕХНІЧНА РОЗВІДКА - ЦІЛІ І ВИКОРИСТАННЯ.
Радіотехнічна розвідка (РТР) - вид розвідувальної діяльності, метою якого є збір і обробка інформації одержуваної за допомогою радіоелектронних засобів про радіоелектронні системи по їх власних випромінюваннях, і подальша їх обробка з метою отримання інформації про положення джерела випромінювання, його швидкості, наявності даних у випромінюваних сигналах, смисловому змісті сигналів.
Системи РТР встановлюються на військовій техніці у складі бортових керівників комплексів і дозволяють забезпечити безпеку, за рахунок своєчасного виявлення джерел електромагнітного випромінювання (електронні системи ракет, літаків, і ін
Дані одержувані системою РТР військової техніки, можуть бути доступні іншим споживачам за допомогою внутрішніх каналів зв'язку і можуть утворювати так зване «інформаційне поле”, що дозволяє більш ефективно аналізувати поточну обстановку.
Системи РТР можуть використовуватися для отримання яких або даних шляхом знімання і розшифровки параметрів електромагнітного випромінювання з телефонних кабельних і абонентних ліній, радіорелейних каналів, кабелів комп'ютерних мереж, випромінювання апаратури працюючої з інформацією (моніторів, комп'ютерів і т. д. ), перехоплення радіообміну і т. д. . ретрансляції в центр її обробки.