Штукатурка дверних отворів

Зміст

а) обштукатурювання дверних отворів;

б) обштукатурювання внутрішніх укосів;

в) обштукатурювання заглушин;

г) залізнення цементної штукатурки;

д) обштукатурювання зовнішніх укосів;

е) техніка безпеки.

 

а) обштукатурювання дверних отворів

Отвори і їх заповнення.

Дверний отвір заповнюється коробкою з одним дверним полотном або двома. Частіше всього в коробці встановлюють дві палітурки. Коробка займає тільки частину товщини стіни в отворі. Частини товщини стіни з внутрішньої і зовнішньої сторони, що залишилися, називають укосами. Коли дверний отвір заповнюється двома коробками, які ставлять усередині отвору на деякій відстані один від одного, той простір між коробками називається заглушеною.

Укоси бувають верхні і бічні, заглушені — верхні, бічні і нижні. Нижня заглушена дверного отвору завжди робиться плоскою.

Щоб двері вільно відкривалися, штукатурку в тих, що заглушили і укосах виконують на 15. . . 20 мм нижче за рівень коробок. Тому для зняття розчину застосовують малку з вирізом або плечиком.

Укоси роблять з кутом світанку, тобто з скосом, залишаючи відстань між внутрішніми межами укосів вужче, ніж між зовнішніми. Наприклад, відстань коробок між укосами 1300 мм, а біля стін може бути 1600 мм або більше. Кут світанку всіх укосів усередині будівлі роблять однаковим. Кут світанку відмірюють косинцем з прибитою або пересувною планкою. Косинець вставляють в четверть коробки, а правила кріплять по планці.

Для точної установки коробок спочатку провішують внутрішні поверхні зовнішніх стін, влаштовують марки і маяки і по них встановлюють коробки на однаковій відстані від влаштованих маяків. Звичайно до маяків приставляють правило і від нього відмірюють потрібну відстань, ставлячи мітки на стінах отвору. По цих мітках кріплять коробки строго вертикально і горизонтально, дотримуючи відповідний рівень.

Після установки коробок між ними і стіною залишається зазор, який заповнюють паклею або закладають поліуретанового. Паклю заздалегідь обробляють на пасмі і змочують в рідко розведеному гіпсовому розчині.

Вставлену в зазор паклю ущільнюють дерев'яною або металевою веснянкуватою, по якій завдають удару кулачком або дерев'яним молотком-киянкою. . Щоб бруски коробки при цьому не викривилися, перед биттям зазорів між протилежними брусками коробок ставлять розпірки.

Зазори заповнюють паклею не до самого краю коробки, а залишають паз глибиною 20. . . 30 мм, які при обштукатурюванні укосів і заглушин заповнюють розчином. Якщо зазори законопатити урівень з коробкою, то між нею і штукатуркою укосу або заглушені утворюється тріщина. Схоплюючись, гіпсовий розчин розширяється і сильніше притискує паклю до коробки і стіни, уплотняючи заповнення зазору.

Якщо в тих, що заглушили або укосах виявляться товсті намети розчину, в шви кладки або коробку набивають цвяхи і обплітають цвяхи дротом. При обштукатурюванні в такі місця для економії розчину вставляють шматки шлаку, цеглини, розчин, що засохнув.

Залежно від варіанту обробки будівлі дверні отвори бувають з наличниками, які витягають з того ж розчину, яким обштукатурюють стіни

Наличники роблять різної ширини. Вузькі гладкі наличники називають ремінцями або смужками.

 

б) обштукатурювання внутрішніх укосів

До початку обробки укосів стіни повинні бути обштукатурені і затерті повністю або тільки біля віконних отворів смугою шириною до 50 см. Спочатку обштукатурюють верхній укіс, навішуючи правило по відміряних кутах світанку. Правило кріплять цвяхами, затисками, милицями або приморожували гіпсовим тестом. Разом з верхнім укосом обштукатурюють і верхню заглушину. Знявши правило і зробивши виправлення, приступають до обштукатурювання бічних укосів і заглушин. Нижню заглушину обробляють в останню чергу, до установки підвіконної дошки або після.

На укоси і заглушини наносять обризг, грунт і на нього накривку. Грунт виконують з більш густого розчину товстими шарами.

Верхні укоси і заглушины обштукатурюють з подмостей.

Після установки і перевірки правил (схилом або рівнем) їх закріплюють. Таким чином, для обробки укосів на кожних дверях доводиться навішувати по три правила і багато разів відміряти і перевіряти кут світанку.

Обробку дверних укосів можна значно прискорити за допомогою рамки, виготовленої з дощок шириною 100 мм. Розміри рамки повинні відповідати відстані між укосами, а також куту світанку дверних отворів. Бруски рамки сполучають на шпильках. Рамку встановлюють точно по центру коробки і укріплюють затисками в чотирьох або шести місцях; кут світанку залишається однаковим і його не доводиться кожного разу відмірювати.

Розчин на укосах розрівнюють малкою, виготовленої з тесу. Одна сторона малки, що має виріз, рухається по коробці, а друга — по рамці або правилу 1. Виріз 3 роблять для того, щоб розчин, малкою, що знімається, був не на одному рівні з коробкою, а нижче на 15. . . 20 мм

Завдяки уступу штукатурка укосу не заважає палітуркам відкриватися і петлі на укосах залишаються вільними від штукатурки. В тих випадках, коли на коробках поставлені петлі-навіси, в малці роблять додатковий круглий виріз і вона вільно просувається по коробці 4. Щоб легше був розрівнювати і зрізати розчин, що схоплюється, малки рекомендується оковувати покрівельною сталлю.

Для розрівнювання розчину малку беруть обома руками і притискують до правил і коробки. Розрівнявши нанесений грунт, готують накривочною розчин, наносять його на укоси і також розрівнюють малкою.

На укосах штукатурку краще затирати з розгону. Правила знімають тільки після того, що затер і тут же виправляють неточності і натирають усенки і фаски. На верхніх укосах завжди натирають усенки. На бічних укосах залишають вгорі невеликий відрізок гострого усенка завдовжки 200. . . 300 мм, а внизу – плоскі або закруглюють фаски. На бічних укосах залишати гострі усенки не слід, оскільки вони швидко обломлюються.

1 2

Схожі роботи