Як правильно організувати спільну творчу діяльність дітей і батьків

Про розвиток творчих здібностей дітей потрібно дбати щоденно, і не лише педагогам, а й батькам. Як показує практика, спільна творча діяльність дітей і батьків стимулює подальший розвиток малюка, породжує в нього бажання вдосконалювати свої навички, дозволяє подивися на батьків іншим очима. Батьки, в свою чергу, дістають можливість краще пізнати своїх синів та доньок, налагодити з ними тісне спілкування. Саме через таке тісне спілкування батьків і дітей йде пізнання малюками навколишньої дійсності.

Батьки! Насамперед, потрібно повірити в унікальність та неповторність своєї дитини. Як відомо, першими вихователями дитини є батьки. Від того, як ви ставитесь до своєї дитини, чого навчаєте і як виховуєте, залежить, наскільки буде її гармонійним розвиток.

Основне – потрібно всіляко підтримувати бажання дитини творити, а якщо потрібно то й допомогти.

Не бійтеся забрудненого одягу чи столу, шматочків паперу та листя на підлозі. Сміття можна привчити дитину прибирати за собою. Потрібно, щоб у дитини був вільний доступ до «куточка художньої діяльності». Цей куточок можна влаштувати у дитячій кімнаті, там де є стіл та шафа з багатьма відділами для зберігання матеріалів, які можуть дитині пригодитися. Маленька дитина завжди залюбки творить своїми руками. Існує великий світ прекрасного, а не лише нескінченні матеріальні проблеми. Не забувайте і ви про це.

Допомагайте своїй дитині. Власними руками можна створити шматочок цього світу, який може прикрасити та освіжити вашу квартиру, звеселить у сумну годину. Ви самі побачите, як старанно і захоплено працюють ваші діти, намагаючись щось створити (а не лише зіпсувати, як деякі вважали), як творчо мислять діти, яким бачать чи пропонують бачити навколишній світ.

І самі малята подивляться на вас з іншого боку: виявиться, що ви не лише вмієте віддавати накази та встановлювати правила, а ще й творите такі чудові речі. З вами може бути цікаво і затишно, ви радієте і посміхаєтесь, коли щось вдається, і розгублюєтеся коли ні, ви схожі на великих дітей.  

Батькам на замітку:

  1. Всіляко підтримуйте творити бажання у дитини
  2. Старайтеся якомога більше часу проводити разом із своєю дитиною.
  3. Завжди із задоволенням розглядайте те що дитина зробила своїми руками.
  4. Обов’язково похваліть дитину.
  5. Ні в якому разі не відштовхуйте дитину і не викидайте її роботи, навіть якщо у вас не має часу, а дитина дуже нав’язлива.
  6. По мірі можливості творіть щось разом зі своєю дитиною. Повірте це і вам дуже сподобається.
  7. Зробіть так, щоб у вашій квартирі обов’язково знайшлось місце для художньої самодіяльності.
  8. Потрібно, щоб у дитини був вільний доступ до цього куточка.
  9. Там мають бути;олівці, пензлі, фарби (гуашева, акварельна), папір, клей, пластилін, різноманітний природній матеріал.
  10. Ви разом із дитиною на протязі року збирайте каштани, жолуді, листя, квіти, шишки, гілочки, тощо. З цього матеріалу можна багато чого зробити.
  11. Багато часу проводьте з дитиною на природі (у лісі, парку, сквері, біля річки, озера). Це допоможе дитині відчути і побачити красу навколишнього світу, а вам ще раз поспілкуватися із своїм малюком.
  12. Пропонуйте дитині ідеї, які допоможуть їй творити. Наприклад: «Давай разом придумаємо і намалюємо казку», «Виготовимо свій домашній ляльковий театр».
  13. Допомагайте дитині зробити те що вона собі задумала, але не робіть всю роботу за неї, краще раз покажіть, розкажіть.
  14. Замість пластиліну можна використовувати звичайне солодке тісто. З нього легко ліпити, воно гарно підсушується та довго зберігається.
  15. Не бійтеся бруду у куточку художньої діяльності. Краще навчити дитину прибирати за собою, чим вбити творчість.

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні